teisipäev, 15. mai 2018

Naiseks olemise kergus ja keerukus

Mina olen enamuse ajast rõõmus oma soo üle. Räägitagu mis iganes palgalõhest või naiste ahistamisest. Olen oma erinevaid inimeseks olemise kihte kogenud kõige sügavamalt just ettevõtjana ja emana, sest  nendes rollides tuleb kasutada iseenda sees olevat nii mehelikkust kui ka naiselikkust. Need naised, kes on kogevad naisena teiste poolt negatiivseid ilminguid tänu oma soole, on ilmselgelt takerdunud oma naiselikkuse lõksu.  Lahti seletades tähendab see seda, et kasutatakse peamiselt oma naiselikkust ja olles  kõrvale lükatud on oma mehelik poole, tuleb  Elu ise meile ütlema, et meis kõigis on olemas 2 poolt. Mõned nimetavad seda õpitud abituseks, psühholoogid oskavad veel rida teisigi psühholoogilisi põhjendusi tuua, miks sellistesse olukordadesse satutakse. Väärikas inimene ei laula nutulaulu, kuidas saatus teda nöökinud on, ta otsib lahendusi ja väljapääsu.  Selle tõeni jõudmine tuleneb  ettevõtjaks olemise kogemusest. Kui sul on palju teha ja sa oskad aru saada, milline väärtus on aeg, siis sa tühja hädaldamise peale aega lihtsalt ei raatsi raisata.
Naised ei kujuta endale ette, kui palju neil jääb kogemata ja iseennast põhjani tundmata, kui nad pole iseseisvalt käinud ettevõtja teed. See soov ja alge on kõigis naistes olemas, kuid üsna tihti saab alalhoidlikkus naistes võitu. Sissetallatud rajad tunduvad turvalisemad, kui siesta silmitsi tundmatuga. Kuid just selles olukorras kogeme oma sügavat olemust, iseenda sees elavat intuitiivset ja tundlikku Hunti, kes usaldab elu ja tervitab tundmatut. 
Hiljuti rääkis tuttav naisettevõtja, et tänu ettevõtlusele on ta saanud kõige parema karastuse elus ja samasparima  kontakti iseendaga. Mul oli seda kuuldes hea meel, et ma ei mõtle üksiku hundina neid mõtteid, vaid on ka teisi minusuguseid naisettevõtjaid.
Soovin kõigile naistele tantsimist huntidega, sest need hinged inspireerivad teid leidma teie õiget teed.
Karin

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar